2001 Los Locos Duathlon
Female Overall        
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 30 Kaiser Marda 1:13:13
2 52 Carvalho DeAnna 1:18:09
3 56 Russell Chari 1:19:15
         
Male Overall        
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 1 Davis Darwin 1:01:07
2 2 Knight Barry 1:01:16
3 4 Cooley Mike 1:04:33
         
Female Masters
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 57 Burch Lisa 1:20:13
         
Male Masters
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 17 McCann Keith 1:08:35
         
Female Fat Tire
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 87 Hassner Amanda 1:28:08
         
Male Fat Tire
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 74 Malone Julian 1:24:05
2 78 Brady Michael 1:25:20
3 79 Nitiss Andrew 1:25:41
4 108 Williams Jeff 1:35:56
5 110 Higley Tom 1:39:45
6 112 Hahn Richard 1:41:37
7 117 Bull Arnie 1:53:08
         
Male Clydesdale
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 42 Sitton David 1:15:20
2 45 Darmody Kevin 1:15:45
3 94 Harris Jeff 1:29:27
4 95 Landreth Mike 1:30:02
5 103 Spencer Brian 1:33:08
6 105 Shaply Roland 1:34:03
         
Female Relay
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 48 Anke Bunkhold Julie Cantrell 1:16:58
         
Male Relay
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 3 John Groff Mark Riseling 1:04:02
2 5 John Dolan Brian Russell 1:04:33
3 12 Tom Roulston Chris Irving 1:05:52
4 13 Matt Joiner Ben Simpson 1:06:39
5 23 David Christensen Rick Dondrick 1:11:18
6 25 Nich Vrettos Keith Woods 1:11:52
7 26 Morgan Prince Rick Prince 1:11:54
8 28 Donnie Crider Jimmy Lewis 1:12:23
9 75 Tom Rogers Phil Rogers 1:24:56
         
Mixed Relay
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 15 Tony Roy Nicole Roy 1:08:11
2 18 Pam Tate Randy Mitchell 1:09:06
3 29 Ashley Martin Rob Hunter 1:13:00
         
Female 14& Under        
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 84 Darmody Kellie 1:27:28
2 97 Hembree Bobbie 1:30:25
3 104 Proctor Alexandra 1:33:53
         
Male 14 & Under
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 69 Rider Mattie 1:22:10
2 98 Matt Evan 1:31:12
3 101 Hembree Alec 1:31:51
         
Female 15-19
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 61 Siegal Katie 1:20:47
         
Male 15-19
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 100 Benson Mattie 1:31:46
         
Female 20-24
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 82 Fowler Lauren 1:26:47
2 89 Valas Debra 1:29:15
3 91 Malone Casey 1:29:19
         
Male 20-24
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 22 Williams Jay 1:11:15
         
Female 25-29
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 72 Johnson Jodi 1:23:01
2 92 Walkowc Agnes 1:29:22
3 106 Knight Kathy 1:34:06
         
Male 25-29
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 8 Simpson Brad 1:05:44
2 27 Crabtree Jeff 1:12:16
3 31 Buckler Michael 1:13:17
4 37 Mobley John 1:14:38
5 77 Cowgill Michael 1:25:15
6 81 Page William 1:26:39
         
Female 30-34
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 66 Huff Carrie 1:21:47
2 80 Peltz Kristi 1:26:36
3 90 Cook Shannon 1:29:18
4 116 Manes Kathy 1:52:29
         
Male 30-34
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 9 Miller Brent 1:05:44
2 11 Leopold Boomer 1:05:51
3 14 Knoop Peter 1:07:49
4 21 Hill Cal 1:10:18
5 33 Galbraith Kurt 1:13:48
6 43 Hormberg Bo 1:15:41
7 50 Brainard John 1:17:44
8 53 Allan Roger 1:18:23
9 59 Hanna Earl 1:20:40
10 88 Ingvardson David 1:28:41
         
Female 35-39
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 99 Swick Tina 1:31:18
2 113 Montross Barbara 1:45:00
         
Male 35-39
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 6 Mast Alan 1:04:55
2 7 Sheidhauer John 1:05:24
3 10 Sanders Jamie 1:05:48
4 16 Watson Richard 1:08:13
5 19 Lacek David 1:09:25
6 32 Maxted Greg 1:13:31
7 38 O'Kelly Tom 1:14:45
8 41 Rindin Jon 1:15:18
9 46 Proctor Mike 1:16:12
10 60 Faerber Tom 1:20:44
11 63 Truilt Bruce 1:20:57
12 67 Mitchell Scott 1:22:00
13 86 Talley Scott 1:28:07
14 109 Thorton Richard 1:38:10
         
Female 40-44
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 64 Kassing Merlynn 1:21:10
2 70 Oppenhuizen Victoria 1:22:14
3 102 Prince Vicki 1:32:53
         
Male 40-44
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 20 Crenshaw Richard 1:10:00
2 34 Peltz Jeff 1:13:58
3 54 Cotros Peter 1:18:51
4 55 Cochran Terry 1:19:11
5 58 Dahl Phil 1:20:31
6 65 Rindin Jim 1:21:22
7 68 Pittman Ronnie 1:22:07
8 96 Freshman Bob 1:30:03
9 114 Dusseault Mike 1:45:33
         
Male 45-49
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 24 Skinner Jeff 1:11:27
2 35 Hughes Mark 1:13:59
3 40 Crow John 1:15:06
4 47 Holmes Gary 1:16:55
5 51 Smith Bob 1:17:57
6 62 Morris Samuel 1:20:55
7 85 Perrin Todd 1:27:45
8 111 Guerrant Rich 1:41:12
         
Male 50-54
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 36 Tate Byron 1:14:20
2 44 Brown Bruce 1:15:43
3 71 Jones Phil 1:22:55
4 73 Bailey Joel 1:23:12
5 83 Gann Jim 1:27:06
6 93 James David 1:29:23
         
Male 55+
Div Place Overall Place Last Name First Name Time
1 39 McElroy Jim 1:15:03
2 49 Oakes David 1:17:43
3 76 Hooper Roger 1:25:10
4 107 Jones Jim 1:34:49
5 115 Griffin WIlliam 1:46:14